عطر و ادکلن ارشاکو
چه طور برای بانویی عطر خوبی انتخاب کنیم؟ | مجله اینترنتی ارشاکو

چه طور برای بانویی عطر خوبی انتخاب کنیم؟

انتخاب عطر

چه طور برای بانویی عطر خوبی انتخاب کنیم؟

 

 

انتخاب عطر

 

 

در این مطلب از ارشاکو نحوه ی انتخاب عطر مناسبی را برای یک خانم خواهید آموخت. با ارشاکو همراه باشید. . .

در حال حاضر، چون انواع و اقسام گوناگونی از عطر و ادکلن های زنانه در بازار و فروشگاه های عطر و ادکلن وجود دارد، بنابراین انتخاب عطری خوشبو، جدید و مناسب برای بانویی که قرار است به او عطری هدیه بدهید، کاری بسیار دشوار است. برای این که از سردرگمی انتخاب ادکلنی که رایحه ی دلپذیری داشته باشد، خلاص شوید، باید عطری را انخاب نمایید که با ویژگی های شخصیتی و اخلاقی بانو هماهنگی داشته باشد. این امر مستلزم این است که شناختی نسبی از این خانم داشته باشید.

در این جا ارشاکو با ذکر چند نکته شما را راهنمایی و به شما کمک می کند.

 

بیش تر عطرهایی که برای خانم ها تولید می شوند را می توانیم در ۶ گروه اصلی طبقه بندی کنیم. بوهای سرد، میوه ای، گلی، خوراکی، رایحه های شرقی و چوبی. در داخل هر یک از این گروه های اصلی، چند زیر گروه نیز می توان پیدا کرد، اما این زیر گروه ها تفاوت چندانی با هم ندارند، به همین دلیل بهتر است که افراد تازه کار به همین ۶ گروه اصلی اکتفا کرده و خودشان را درگیر زیرگروه ها نکنند.

 

۱ـ عطرهای سرد

این قبیل عطرها معمولاً بوی تمیزی، جوانی و انرژی می دهند. درون مایه ی رایحه ی این قبیل عطرها بوی اقیانوس ها را در ذهن زنده می کند. در اسم چنین عطرهایی اغلب نام “آب” ، “یخ” ، “باران” ، و یا “خنک” به کار می رود و معمولاً در شیشه های آبی نگهداری شده و جعبه های بسته بندی آن ها نیز به رنگ آبی انتخاب می شوند. خانواده ی این قبیل عطرها بیش تر برای خانم های فعال و ورزش دوست پیشنهاد می شود.

 

۲ـ عطرهای میوه ای

رایحه ی این نوع عطرها در لطافت و انرژی، کمی شبیه به رایحه ی عطرهای خنک است، با این تفاوت که قدری شیرینی نیز در آن احساس می شود. درون مایه ی اصلی این قبیل عطرها معمولاً دربردارنده ی رایحه ی مرکبات است مانند لیمو، پرتقال، و گریپ فرود. البته برخی از انواع عطرهایی که در این گروه جای می گیرند، بوی سیب، انگور، گیلاس، هلو، و تمشک می دهند. خانم هایی که این قبیل بوها را دوست دارند معمولاً خوش بین و خوش مشرب بوده و به راحتی می توانند با دیگران ارتباط برقرار کنند.

 

۳ـ عطرهای گلی

خیلی راحت می توانید بوی این قبیل عطرها را تشخیص دهید. بوی یک یا دو گل در آنها به راحتی قابل تشخیص است. درون مایه ی اصلی این نوع عطرها دربردارنده ی رایحه ی گل های مختلفی نظیر: رز، یاسمن، یاس، و مریم است. این قبیل عطرها مختص خانم های رمانتیک با روحیه زنانه است. اغلب خانم ها نسبت به این نوع عطرها علاقه ی خاصی دارند و می توان گفت که این گروه از جمله محبوب ترین عطرهای انتخابی توسط بانوان است.

 

۴ـ عطرهای خوراکی

این قبیل عطرها بوی مواد غذایی می دهند. این گروه نسبت به گروه های دیگر قدمت کم تری دارد و تازه چند سال است که به بازار عرضه می شود. درون مایه ی اصلی بوی این عطرها، رایحه ی شکلات و وانیل را در بر دارد. این قبیل عطرها معمولاً برای خانم های خون گرم، مهربان و خانواده دوست پیشنهاد می شود.

 

۵ـ عطرهای شرقی

این قبیل عطرها دارای رایحه ای گرم، تند و معطر هستند. درون مایه ی اصلی این عطرها بوی دارچین و عنبر می دهد. این قبیل عطرها معمولاً مورد انتخاب خانم هایی قرار می گیرند که در عین سادگی بسیار اصیل می باشند، فریبنده و جذاب هستند، تمایل به نمایش دادن خود دارند و بدشان نمی آید که مرکز توجه جمع قرار بگیرند.

 

۶ـ عطرهای چوبی

این عطرها هم مانند عطرهای شرقی بوی تندی دارند، اما قدری ملایم تر، دلپذیرتر و جا افتاده تر هستند. درون مایه ی بوی این عطرها رایحه ی چوب، خزه، صندل، سدر، و نعناع را در بر دارد. عطرهایی که در این گروه جای می گیرند می توانند اغلب هم مورد استفاده ی خانم ها قرار بگیرند و هم آقایان. خانم هایی که تمایل به استفاده از عطرهای با رایحه ی چوب دارند عموماً سرزنده، آزاد منش، و خاکی هستند.

 

۹۷۰x90

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.