عطر و ادکلن ارشاکو
نحوه ی کوچک کردن بینی با آرایش | مجله اینترنتی ارشاکو

نحوه ی کوچک کردن بینی با آرایش

کوچک کردن بینی

نحوه ی کوچک کردن بینی با آرایش

 

 

کوچک کردن بینی

 

 

در این مطلب از ارشاکو نحوه ی کوچک نشان دادن بینی به وسیله ی آرایش را خواهید آموخت. با ارشاکو همراه باشید. . .

اگر بینی بلندی دارید، اگر بینی شما بزرگ است، اگر بینی تان قوز دارد، می توانید با استفاده از تکنیک های آرایشی خاصی، شکل و فرم بینی خود را اصلاح کنید، طوری که کوچک تر و زیباتر دیده شود.

 

۱- صورت خود را با شوینده مورد نظرتان کاملا پاک کنید و بعد با آب ولرم بشویید و آن را کاملا خشک کنید.

۲- پنبه را با کمی مرطوب کننده آغشته کنید . بعد اضافی های آن را از پنبه بگیرید تا زیاد مرطوب نشود ، بعد با پنبه تمام صورت خود را پاک کنید ، به غیر از ناحیه دور چشم ها و لب ها .

۳- بعد مقداری از کرم پودر مورد نظرتان را روی پد بریزید . دقت کنید که مقداری کرم پودر نباید زیاد باشد . کرم کاملا روی سطح پد پخش شود.

۴- برای شروع کرم پودر زدن بهتر است از پیشانی شروع کنید و این کار را ادامه دهید تا کرم زدن به چانه برسد . تمام سطح صورت را به جزء ابروها با کرم پودر بپوشانید . و مطمئن شوید که کرم پودر کاملا روی سطح پوست صورت تان خوابیده است ، بعد از آن، کار یکسان سازی سطح پوست به پایان می رسد .

 

حالا دقت کنید:

در آیینه دقیقا به بینی خودتان از روبه رو نگاه کنید!

بینی شما چه فرمی است؟؟؟

کوتاه به نظر می آید؟؟؟؟

بلند به نظر می آید؟؟؟؟؟

نوک بینی شما رو به پایین است؟

بینی تان قوز دارد؟

و…

برای هر یک از این فرم های بینی، روشی خاص برای گریم وجود دارد!

البته می دانید که درگریم، ما با وسایل خاصی که داریم، کار می کنیم، ولی من فرض را بر این می گذارم که شما دوستانم ساده ترین وسایل آرایشی را دارید و می خواهید ساده خودتان را گریم کنید!

 

۵- برس قلموی پنکک را روی دست تان به حالت چرخشی حرکت دهید و بعد آن را با کمی پنکک که یک درجه از کرم پودرتان تیره تر است آغشته کنید و با یک ضربه آرام، اضافه پنکک را از روی برس قلمو پاک کنید:

 

اگر بینی شما کوتاه به نظر میاد:

باید توسط قلموی آغشته به رنگ یک درجه تیره تر از کرم روی پوست تان، دو خط که در گریم همه بینی ها وجود دارد و فقط اندازه عرضی و طولی خطی که می کشیم متفاوت است، بکشیم…

حالا می پرسید کجا این دو خط را بکشیم؟

این دو خط در واقع همان خط های استخوان بینی هستند… همان استخوانی که دکترهای زیبایی، اصول زیبایی بینی را روی این دو خط انجام می دهند، این دو خط در واقع زیر هردو ابرو قرار دارند و تا سوراخ های بینی امتداد دارند… ( روی شکل با خط مشکی آن ها را کشیدم )

پس توجه کنید ما برای همه ی بینی ها این دو خط را می کشیم.

حالا برای این بینی کوتاه باید چه جوری بکشیم؟

این دو خط را نزدیک تر از آن چیزی که هست، می کشیم، با این کار بینی بلند تر به نظر می آید و زیر بینی را با قلم مو، یک درجه روشن تر از پوست صورت مان، روشن می کنیم.

 

اگر بینی شما بلند به نظر می آید:

این بار این دو خط بینی را دورتر از حد خودش می کشیم تا بینی پهن به نظر بیاید و زیر بینی را تیره می کنیم تا از بلندیش کم کنیم.

 

اگر نوک بینی تان رو به پایین است:

نوک بینی را باید تیره کنیم تا خطای دید ایجاد کنیم.

 

اگر بینی تان قوز دارد:

در گریم ما فقط و فقط خطای دید ایجاد می کنیم و معجزه نمی کنیم!

شاید بگویید که چرا هنرپیشه ها با این که بعضی هایشان بینی شان را عمل نکرده اند، ولی در فیلم ها، بینی شان عملی و زیبا به نظر می آید؟

جواب سوال این است که چون بازیگرها علاوه بر گریم صورت، نورهایی که در حین فیلمبرداری به صورت شان وارد می شود، باعث می شود تازه گریم ما خودش را نشان بدهد…

ما در گریم حق نداریم که سطوح را تیره کنیم، پس نباید برای بینی قوز دار، وسط بینی را تیره کنیم، پس طبق معمول دو خط بینی را ایجاد می کنیم و چون بینی های قوزدار، دو خط بینی شان به هم نزدیک تر هست، ما این دو خط را کمی دور می کنیم و وسط بینی ( ما بین دو خط ) را یک درجه روشن تر از پوست صورت می کنیم.

 

اگر نوک بینی تان باریک و تیز است و می خواهید نوک بینی گرد نشان داده بشود:

این دسته از کسانی که بینی شان به این فرم هست و می خواهند از آن حالت زیادی نوک باریکش دربیاید، باید علاوه بر کشیدن دو خط بینی مثل همیشه، ولی این بار این دو خط کمی دورتر از حد معمول کشیده شود و ایجاد روشنی در وسط این دو خط، با استفاده از قلموی تیره، زیر بینی را (در واقع همان نوک بینی را) یک هلال گرد بکشند و داخل آن هلال را با قلموی روشن، روشن کنند، حالا آن هلال را به طرف پایین با همان قلموی تیره که کشیده بودند، فید کنند تا خط ها محو بشوند…

 

کوچک کردن بینی

 

نکات:

۱- در گریم روشن ترین رنگ را برای قسمت هایی بکار می بریم که می خواهیم در صورت مان نمایان بشوند و رنگ های تیره را برای پنهان کردن قسمت هایی که نمی خواهیم، استفاده می کنیم، پس ما در گریم با روشن ترین و تیره ترین رنگ کار داریم.

۲- در گریم ۹ بعد داریم، مثل استخوان گونه ها، مثل دو خط بینی و… و ما فقط حق داریم بعدها را تیره کنیم نه سطوح صورت را!

۳- برای گریم هر بینی حتما باید دو خط بینی طبق فرم کشیده بشود.

۴- در آخر یادتان باشد که حتما بعد از گریم بینی باید خطوط را با یک پد به طور آرام فید کنید تا یکدست بشود ( نه این که خطوط گریم را از بین ببرید )

۵- بهتر است که بین دو خط بینی را برای هر فرم بینی روشن کنید، ولی برای بینی های قوز دار حتما باید روشن کنید.

۶- در گریم، اصطلاحات گریم دو بعدی و سه بعدی دروغ محض است و ما فقط یک بعد را در نظر می گیریم و آن هم چهره ی از رو به رو هست و فقط نور و پروژکتور می تواند به ما کمک کند که شخصی از نیم رخ، اگر بینی قوز داری دارد، قوزش معلوم نشود و تیرگی ما خطای دید ایجاد کند.

۹۷۰x90

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.