عطر و ادکلن ارشاکو
در سفر پوستی سلامت و زیبا داشته باشید | مجله اینترنتی ارشاکو

در سفر پوستی سلامت و زیبا داشته باشید

سلامت پوست

در سفر پوستی سلامت و زیبا داشته باشید

 

 

 

سلامت پوست

 

در این مطلب از ارشاکو رازهای حفظ شادابی و زیبایی پوست را در هنگام سفر خواهید دانست. با ارشاکو همراه باشید. . .

در ایام نوروز، یکی از رسوم و سنت های مهم، رفتن به سفر به منظور دید و بازدید اقوام و دوستان است و از آن جایی که تغییرات آب و هوایی تأثیر به سزایی در حفظ طراوت و سلامت پوست دارد، بنابراین رعایت نکته های بهداشتی و همراه داشتن لوازم اولیه ی آرایشی و بهداشتی مناسب، برای حفظ سلامتی و زیبایی پوست تان، اهمیت فوق العاده ای دارد.

 

 

با ارشاکو همراه باشید تا نکته هایی را برای حفظ زیبایی و شادابی پوست در سفر، به شما عزیزان متذکر شویم :

 

جهت حفظ زیبایی پوست به صورت تان دست نزنید : به خاطر داشته باشید که در طول سفر دست های شما آلوده به بسیاری از میکروب ها و باکتری ها می شود، بنابراین اصلا نباید برای حفظ زیبایی پوست به صورت خود دست بزنید، زیرا باعث آلوده شدن و بوجود آمدن بیماری های پوستی خواهید شد و حتی الامکان دست های خود را در طول سفر با یک مایع آنتی باکتریال بشویید.

 

شستشوی پوست را فراموش نکنید: اگر قرار است تنها یکی از لوازم آرایشی و بهداشتی تان را در طول سفر همراه داشته باشید، آن نباید چیزی به غیر از محلول پاک کننده ی صورت تان باشد، زیرا عوض کردن یکباره ی محلول باعث تغییر تعادل اسید پوست می شود.

 

مرطوب نگه داشتن پوستتان را فراموش نکنید : همیشه شب قبل از سفر پوست خود را مرطوب کنید، زیرا خشک بودن پوست باعث تحریک و آسیب رسیدن به پوست می شود.

 

برای حفظ زیبایی پوست، روز سفر آرایش را کنار بگذارید : روز سفر تا حد امکان آرایش را کنار بگذارید و فقط از ضد افتاب و مرطوب کننده استفاده کنید و یا از پن کیک و کرم پودر های سبک استفاده کنید.

 

کرم دست فراموش نشود : تغییر آب و هوا در سلامت پوست تاثیر می گذارد. دست های شما به اندازه ی پوست تان نیازمند رسیدگی است ، بنابراین برای حفظ زیبایی پوست کرم دست و مرطوب نگه داشتن دست را در طول سفر فراموش نکنید .

 

برای حفظ زیبایی پوست تجدید دوباره با آب، نه لوازم آرایش : برای تجدید آرایش تان در طول سفر، هرگز روی آرایش قبلی خود از لوازم آرایش استفاده نکنید. بهتر است آرایش خود را با آب بشویید یا با یک دستمال مرطوب پاک کننده ی آرایش، ابتدا آرایش خود را پاک کنید، سپس دوباره آرایش کنید.

 

توجه بیش تر برای پوست های چرب : افرادی که پوست های چرب دارند، نباید در طول سفر زیاد آرایش کنند، زیرا باعث چرب تر شدن پوست آن ها می شود و بهتر است از کرم پودرهای سبک استفاده کنند ، آرایش سنگین باعث جلوگیری از رسیدن اکسیژن به منافذ پوست می شود.

 

استفاده از رژ لب مدت دار را کنار بگذارید : بسیاری از خانم ها در طول سفر برای جلوگیری از تکرار رژ لب هایشان از رژ لب های مدت دار استفاده می کنند و این رژ لب ها باعث خشکی لب ها می شوند. بنابراین بهتر است برای جلوگیری از خشک شدن لب ها، به جای استفاده از رژ لب های مدت دار، از برق لب یا رژ لب مایع همان طیف رنگ استفاده کنید.

 

هوای چشم های تان را داشته باشید : خستگی چشم ها در سفرهای طولانی باعث تیرگی و گود شدن زیر چشم ها می شود. بهتر است برای جلوگیری از این حالت زیر چشم های خود تکه ای یخ یا کیسه ی آب سرد قرار دهید.

۹۷۰x90

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.